Вход

регистрация

7 от 7 за ФЕН срещу Лидер след драма. Скуадра ли ще е изненадата на турнира?
20 януари 2021
Вторият кръг от Зимната Купа отмина и предложи няколко доста интересни двубоя, начело с първодивизионното дерби на Група B между ФЕН и Лидер Надежда. Преди кръга споменахме, че ФЕН-четата имаха 100% актив от победи срещу сериозния си съперник - шест от шест. След страхотна мъжка битка, победите вече са 7 от 7, но срещата предостави истинско зрелище на... съдията и резервите на двата отбора, тъй като присъствието на публика все още е забранено. След 6:4 в полза на ФЕН през първото полувреме, втората част предостави два гола за Лидер и резултат 6:6 минута преди края на срещата. И все пак - шампионът показа защо е шампион, макар героят да бе изненадващ - попадение на Боян Върбанов в последната минута донесе драматично 7:6 за ФЕН и безкрайно важни три точки срещу пряк съперник за първото място в групата.

Другото дерби в групата също не разочарова и завърши при един единствен гол разлика - Боми Ауто победи трудно настоящият носител на трофея СФК Берое с 2:1 и изпрати старозагорци пред угрозата да загубят трофея си още в груповата фаза. Клетката НСК и FM All Stars направиха зрелищен двубой, завършил 11:4 в полза на Клетката.

Другата група, на която ще обърнем внимание е група C, където отборът на Скуадра Олд Бойс регистрира втора поредна победа. След като в първи кръг надвиха малко изненадващо тима на Олимпик Ракия с 5:4, сега момчетата на Атанас Миланов победиха и Роко СФ с минималното 3:2 като изковаха преднината си в първите 30 минути, а през цялото второ полувреме успяха да удържат набезите на своя съперник. Не е тайна, че при Скуадрата имаше доста кадрови промени в последните няколко години, но началото на Купата е повече от обещаващо за тях. Едно класиране напред ще е безспорната изненада на турнира, а въпросът дали Скуадра има сили да го постигне - остава висящ.

Втора победа в група C постигна фаворитът ЯМК Симитли, надигравайки с 5:2 Олимпик Ракия като "аграрите" водеха през целия двубой и в нито един момент победата им не изглеждаше поставена под въпрос. В последния двубой в групата - 262 Тийм и ФВ Тийм изковаха първия хикс в турнира след боево 5:5 като това е първа точка, която тимът на 262 печели срещу този съперник.

Резултатите от останалите групи, както и класирането, можете да намерите в секция Резултати и Турнири  на сайта, а съвсем скоро ще ви запознаем с очакванията за предстоящия кръг на нашия първи гост-специалист, делегатът Мартин Иванов.