Начало arrow Новини arrow Дъртия, Нелепите и Форумните армейци в летен полуфинален мишмаш

Вход

регистрация

Дъртия, Нелепите и Форумните армейци в летен полуфинален мишмаш
30 август 2022
Дъртия и Нелепите се изправят срещу ФК Форум ЦСКА в първия полуфинал от летния турнир, тази вечер, в 21:00 часа на комплекс Спортна София в Борисовата Градина! Без да е много ясно дали Дъртия ще бъде един, а Нелепите много или точно обратното, със сигурност ни очаква вълнуващ мач, с чието ръководство ще се заеме Даниел Борков.

В битката за големия финал на пръв поглед фаворит няма. Дъртия и Нелепите направиха отлична спойка между ядро от играчи на най-титулувания отбор в Лигата - ФЕН - и легенди на Форум Лигата като Методи Данев и Мирослав Маринов. В общи линии не е много ясно кои са дърти и кои нелепи, но нещата се получават. В група B селекцията на Константин Праматаров завърши на второ място след нулев хикс с ФМБългария и загуба от изненадата на турнира - ФФК ХардуерБГ, но за сметка на това спечели безапелационно 1/4-финалната си среща с ТТ и Компания, реализирайки 8 гола за крайното 8:4. ТТ и Компания направиха доста хубав турнир и за момент бяха близо до изненадата, след като гол на Дейвид Димитров в 57-ата минута намали резултата до само 5:4. За тяхно съжаление, поривът за изравняване бе пресечен от груба грешка на вратаря на отбора, който получи топка в наказателното си поле и тръгна да преминава играчи на съперника. Дългото повеждане прати топката право в краката на Никола Димитров, който на празна врата доведе нещата до 6:4, а головете до края бяха естествен резултат от  точно това попадение.

ФК Форум ЦСКА, от своя страна, се представя напълно безпогрешно до момента и записа шест последователни победи в турнира, включително трудно 3:2 над 73 Reunited в 1/4-финалния двубой. И тук нещата можеха да изглеждат различно, ако 73-то не си бяха вкарали два автогола през второто полувреме. Все пак по-добрата игра на армейците им донесе заслужено класиране, макар че гол на Калоян Лазаров беше отменен в 69-тата минута за игра с ръка и опит за повторение на едно конкретно изпълнение на Диего Марадона. По този начин приключи и турнирът за момчетата от 73 Reunited, които показаха доста приятен и грамотен футбол за отбор, който прави първи стъпки на големия терен.
Спортна София 21:00 часа. А току-виж, нещата стигнат и до дузпи. Един ще бъде на финала, а другият - ще си вземе кратка почивка до 15ти Септември, когато започва редовният сезон на Лигата.