Вход

регистрация

Първа Феодална крачка към Първа Лига
01 юли 2022
Този сезон Втора Лига я натъпкахме с отбори и сега на пичовете там никак не им е лесно да стигнат до заветната промоция. Цял куп състави се борят за две места и два баража. Ей го на - Феодалните Красавци завършиха на второ място в своята група, а Арсенал България - на трето. И двата отбора трябваше да се срещнат помежду си, за да... определят кой да се изправи в съботния бараж срещу Дата.БГ.

Бели и Червени направиха прекрасен, коректен и оспорван мач в хладната четвъртъчна вечер на Спортна София. Отборът на Борис Хашишев беше излязъл с определеното усещане да се защитава срещу фаворизирания състав на Красавците (които и миналата година, апропо, бяха сребърни медалисти в Трета Лига). Някак по-мотивирани, момчетата с "палавото име" водеха играта, разиграваха топката и стигаха до безброй корнери, но така и нямаше нищо опасно пред вратаря на Артилеристите - Емануил Краев. Корнер, къса топка към близкия ъгъл на наказателното поле, удар, рикушет, корнер... къса топка към близкия ъгъл... удар... (ориентирате се :-) ).

И така до 20-тата минута, когато един абсолютно безобиден фаул близо до центъра завърши с удар/центриране на Александър Бенев, топката мина през купа от играчи и попречи на Краев да реагира - рижавият капитан на Красавците се озова в прегръдките на своите съотборници. И... нищо друго не се промени. Арсенал продължиха да играят затворено, Красавците да си подават без да достигат до нещо сериозно и улисани в пасове - достигнаха до края на първото полувреме.

Второ полувреме... същата работа... коректно, динамично, но без положения. Арсенал България е отбор, участвал във всички 17 сезона на турнира, и неговият опит е просто чудовищен. Затова и корнерът в 46-тата минута, след който Петко Стоянов заши прекрасно топката с глава, не изненада никого. (Петко, на дузпата, с глава... е направо класика за БФФЛ) 1:1 и мачът изведнъж придоби съвсем различен вид. Феодалните Красавци не изгубиха увереност, но Арсенал натрупаха такава и започнаха да атакуват като дори изпуснаха едно отлично положение. Без своята звезда и голмайстор на Втора Лига - Иван Чуров (нашите скаути го забелязаха извън страната) - на младежите в бяло определено им липсваше острота. в атаката.

Все пак... минутата е 64-та... дълъг и умерено неточен пас беше догонен от Антоан Христов на аут линията, бърз пас към играча на мача Христо Мутафчиев, който с един финт влезе навътре, стреля и прати топката точно до гредата на Емануил Краев - 2:1 за Феодалните Красавци. Докрая - опитите на Арсенал да натисне не доведоха до чисти положения, а един нисък удар на Николай Маринов от центъра свари вратаря на Арсенал неподготвен и финализира крайното 3:1. Последен съдийски играл и отборите се поздравяват за мъжката и коректна игра - точно, както ние го разбираме този спорт.

Така в Събота от 20:30 часа, в повторение на 1/8-финала за Зимната Купа, Феодалните Красавци ще се изправят срещу друг участник във всички сезони на БФФЛ - Дата.БГ. А залогът е участие в Първа Лига през следващия сезон.

П.П. Благодарим на Александър Христанов за снимковия материал (това по-малкото в далечината са 73 Reunited и Babyfox , които направиха голове дерби в отложен мач от Трета Лига, завършил 12:8 за бронзовите медалисти в турнира)