Вход

регистрация

ФК ГлоБол отново триумфира в Долната Земя
17 юни 2022
ФК ГлоБол спечели Купата на Долната Земя за втора поредна година. (Или иначе казано - откак я учредихме, само те си я взимат)

В доста драматичен мач (без да преувеличаваме), в сряда вечер, зелените надделяха над бойкия състав на Пий Си Земи Я с крайното 6:3. Резултатът звучи убедителен, но всъщност не е, защото в първата минута от продължението Пий Си Земи Я губеха с 3:4 и всячески се опитваха да докопат поне едната точка. Грешка при едно изнасяне обаче позволи на Антоан Стефанов да открадне топката и да реализира сам срещу вратаря, с което и да предреши спора.

Момчетата в зелено определено имаха повече заряд, защото само победа им носеше Купата. От своя страна - Александър Белчев и компания - не се бореха за нищо освен за своята чест и възможността да пратят купата при La Familia 1463. Прехвърчаха искри, имаше емоции, а в 25-тата минута останаха сериозни съмнения дали не трябваше да бъде показан червен картон на изпълняващия длъжността "Вратар на ФК ГлоБол" в тази среща - Владимир Иванов.

Валентин Дремджиев държеше Пий Си Земи Я в мача , благодарение на двата си гола и една асистенция, но в крайна сметка усилията на Toshey и приятели се увенчаха с успех. Купата на ФК Глобол не може да бъде по-заслужена след като те завоюваха пет от пет победи във финалната фаза, с което регистрират общо 10 поредни успеха в Долната Земя (през сезон 2020/21 те отново спечелиха и петте си мача в плейофа).

За играч на мача бе обявен Антоан Стефанов, който влезе като резерва, реализира два гола и не спираше да тормози съперника с постоянните си набези по крилото.

Честито на ФК ГлоБол! Да заповядат на награждаването на 02.07.2022 г. в 19:00 часа, за да получат заслужения си трофей!