Начало arrow Новини arrow Дианабад Юнайтед е новият шампион на БФФЛ!

Вход

регистрация

Дианабад Юнайтед е новият шампион на БФФЛ!
24 август 2021
Петгодишната хегемония на #ФЕН най-сетне намери своя край след като момчетата от #ДианабадЮнайтед обърнаха #ЯМКСимитли във вчерашния решителен за титлата двубой. След нулево първо полувреме, ЯМК поведе чрез голмайстора си - Милен Кръстев в 40-тата минута. В продължение на десет минути "Аграрите" бяха с едни гърди напред в борбата за трофея, но всичко се промени рязко след 50-тата, минута, когато първо Симеон Димитров изравни, а веднага след това Иван Панов вкара за 2:1 в полза на вече-новите-шампиони. Голеадата продължи с изравнително попадение на Георги Минков, но буквално минута след това нов гол на Иван Панов прекърши окончателно устрема на ЯМК - 3:2 в 57-мата минута. Голът, който направи Дианабад шампиони още сега дойде в 66-тата минута, когато Любослав Пирсафов подаде на Васил Василев за окончателното 5:2 и Титлата е Оранжева за пръв път в историята на БФФЛ. Дианабад Юнайтед водят с 12 точки пред ЯМК Симитли като имат предимство и в преките двубои, което ги прави недостижими на върха.

Въпреки огромния заряд, в срещата нямаше нито един жълт картон, пореден атестат за коректността на мачовете в турнира и уважението между отборите в него.

Дианабад Юнайтед са участници в №БФФЛ повече от десет години като това бе техният единадесети пореден сезон при нас. Сребърни медалисти във Втора Лига през сезон 2010/2011 и бронзови такива от сезон 2014/2015, това е първият път, когато момчетата, водени от Иван Панов и Мартин Стойков достигат до челните места в Първа Лига.

Бързият футбол, който Дианабад играят, не е изненада за никого в турнира, но липсата на традиционните за тях кадрови проблеми и редовното им събиране през сезона, е това, което ги издигна до върха за разлика от предишни години, в които служебните резултати и играта с човек по-малко бяха нещо традиционно за техните срещи.

За момчетата от ЯМК Симитли, водени от Антоний Маринов, основна цел ще бъде да задържат сребърните медали в оставащите им четири срещи до края на сезона като по този начин ще бъдат подгласници за втора поредна година.