Skip to content
Начало arrow Новини arrow ФК Форум ЦСКА надви Лидер Надежда за трета купа във витрината си

Вход

регистрация

ФК Форум ЦСКА надви Лидер Надежда за трета купа във витрината си
01 март 2021
Събота вечер предложи доста емоции на Спортна София, а Лидер Надежда и ФК Форум ЦСКА направиха прекрасен, коректен и истински мъжки двубой, като за финал на турнира за Зимната Купа. Без излишни спорове и напрежение, двата тима предложиха напълно аналогична тактика, изцяло пресирайки съперника, което предопредели и наличието на повече борба, отколкото футбол (каква класика по българските стадиони).

Лидер Надежда демонстрираха смелост да опитат да изнасят по земя, но след като загубиха една топка, като по чудо не реализирана от Красимир Станев, също преминаха към "дългия аут". В равностоен двубой, червените имаха леко предимство и успяха да ударят три пъти гредите зад Кристиaн Павлов, всички пъти - след далечни удари през първата част. От своя страна Лидер също трудно достигаха до вратата на своя съперник като сякаш с лекота пропиляваха преките свободни удари, които получаваха около наказателното поле на Форум ЦСКА и всички техни изпълнения отиваха или далеч в аут или в стената.

Разликата в мача направи Антоний Ангелов, който реализира и двете попадения за крайното 2:0 - по един гол в двете полувремена. В края на първата част, Николай Марков свали топката към Ангелов, който с хубав удар извън наказателното поле откри резултата и даде важна преднина на своя отбор. През втората част, отново той засече атрактивен тъч, който Стефан Нейчев прати около дузпата, топката облиза гредата и направи аванса на червените доста комфортен.

Мачът не се променяше особено, а златният шанс за момчетата на Васил Младенов беше пропилян от Георги Шаламанов, който използва колективна грешка в отбраната на червените и останал сам срещу Иван Симеонов, стреля в него, десетина минути преди края на двубоя. Силен мач за Лидер направи Калин Карабов, който навъртя огромен километраж по дясното крило и с опасни пробиви на няколко пъти вкара топката в непосредствена близост до вратата на червените. В крайна сметка обаче натискът на Лидер Надежда доведе до няколко хаотични ситуации в наказателното поле, но това не бе достатъчно и ФК Форум ЦСКА се поздрави с трета купа в своята история.

Съдия на двубоя бе Николай Рамунски, а делегат - Георги Христов. Двамата получиха благодарствени плакети от г-н Николай Шипков, водещ на награждаването. Наградата за играч на срещата, резонно отиде при Антоний Ангелов, автор на двете попадения за своя отбор.