Skip to content
Начало arrow Новини arrow Лидер Надежда и ФК Форум ЦСКА защитиха честта на Първа Лига и ще играят финал за Купата

Вход

регистрация

22 февруари 2021
В интересни полуфинали двата отбора от Първа Лига в крайна сметка се наложиха над своите съперници от Втората дивизия и  върнаха Купата в групата на майсторите, след като в последните две години тя ставаше притежание на отбори от Втора Лига.

В неделния ден Лидер Надежда и Клуб Ф1 сътвориха прекрасен двубой, завършил при залъгващото 4:1 за момчетата от Надежда. При 0:0 на полувремето, Лидер поведе с 1:0 и този резултат се задържа буквално до последните минути на двубоя. Гол на Калин Карабов в 69-ата минута на пръв поглед реши срещата, само за да бъде върна... минутка по късно от Александър Касабов - 1:2 и драмата беше пълна. Ф1 хвърлиха всичко напред и както често се случва - инкасираха два, така или иначе, безсмислени гола в своята врата за крайното 1:4.

В другата среща - момчетата от Боми Ауто се явиха за 1/2-финала си след тежък уикенд-турнир в Сандански и това си каза думата. Червените бяха по-добрият отбор на терена и реализираха победа с убедителното ... и неприятно за тях 7:1. Ранен гол на Димитър Митев за 1:0 и два гола в средата на първото полувреме обезвериха Боми като пропуск на Кирил Шопски сам срещу Иван Симеонов в самия край на полувремето допълнително лиши момчетата на Георги Игнатов от възможността да се върнат в мача.

Така - на 27.02.2021 г. в 19:00 часа на комплекс Спортна София ФК Форум ЦСКА и Лидер Надежда ще се изправят за шести път помежду си като до момента Лидер имат три победи срещу две за червените. И двата отбора са печелили вече този турнир - Армейците през сезон 2016/2017 и далечната 2007/2008 , а Лидер през 2015/2016.

Срещата ще се предава пряко чрез камерите на сайта ни.