Начало arrow Новини arrow СФК Берое нанесе първа загуба на Физиозона

Вход

регистрация

СФК Берое нанесе първа загуба на Физиозона
26 ноември 2019

В събота на обяд СФК Берое победи с 3:1 отбора на Физиозона в дербито на 10-тия кръг от Втора Лига А на БФФЛ. СФК Берое имаха кадрови проблеми, а Физиозона от своя страна се намираха в отлична форма и до този мач не познаваха вкуса на загубата.

Двубоят започна отлично за зелено-белите, които поведоха в резултата още в 5-тата минута. Стоян Тодоров намери Станимир Порязов с гръб в наказателното поле, настана суматоха и топката се отклони към Добромир Павлов, който не се поколеба и се разписа за 1:0. Три минути по-късно беройци сътвориха истински шедьовър отбелязвайки в атака, в която топката мина през всичките полеви играчи. Първо Калоян Стратиев, Георги Бинев, Калоян Колев и Йордан Михайлов размениха пасове в лявата част на собственото си поле премествайки топката на десния фланг. Там Руси Петров намери Стоян Тодоров, който отлично изведе Добромир Павлов дълбоко по дясното крило. Павлов центрира остро, а Станимир Порязов засече топката на празна врата за 2:0.
Две минути преди края на първата част Физиозона върнаха едно попадение и запазиха интригата в мача. След изпълнение на пряк свободен удар на ъгъла на наказателното в близост до аутлинията се получи разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Тодор Кесимов от Физиозона, който вкара за 2:1.

През второто полувреме отново по-добрият отбор бе СФК Берое. Момчетата от Физиозона започнаха да разчитат на физиката си и изпращаха топката дълбоко в половината на зелено-белите. Вратарят на „беройци“ Деян Грозев се намесваше умело при всяка една опасност.  В 55-тата минута усилията на Калоян Стратиев се възнаградиха. Неуморимият халф, който изигра чудесен мач, при един от опитите на Физиозона да организират постепенна атака, капанът щракна и Калоян пресече паса на левия бек към центъра на терена. В последствие Стратиев излезе очи в очи срещу вратаря и с премерен удар направи преднината на СФК Берое отново два гола. След попадението отборът на Физиозона опита да се върне отново в мача, но тактиката им така и не сработи. Двубоят завърши при резултат 3:1.

За играч на мача бе избран Станимир Порязов от СФК Берое.