След като през 2020-та година, благодарение на Методи Данев, се възстанови традицията на Феърплей турнирите, вече шеста година подред първо Етрополе, а сега Кюстендил приеха отбори от БФФЛ, за които съчетаването на любимата игра с активната почивка, е по-важно от поредния уикенд в столицата.
Пролетното издание на турнира събра цели 14 отбора като за първи път имаме и изцяло дамски тим. Към момичетата от "Желание" се присъединиха 12 състава от БФФЛ и един външен отбор - младежите от ФК Метални Конструкции. В първия ден на турнира се проведе нетипичният формат на груповата фаза, в която отборите бяха разделени в две групи по седем и играеха всеки срещу всеки в две полувремена по 10 минутки.
Под топлите лъчи на Кюстендилското слънце се проведоха куп футболни срещи, преминали под знака на феърплей, спортно съревнование и много смях! За череши все още е рано, така че можем да се похвалим с това, че нито един заблуден шут не обрули някое дръвче. Футболно погледнато, отборът на Хеттрик се отличи с безапелационни шест победи и голова разлика от 33:3
За четвъртфиналите в неделния ден се класираха традиционно силните състави на Хеттрик, СФК Берое, Фен и Клуб Ф1. Към тях се присъединиха Слабаците, чието завръщане под егидата на БФФЛ привестваме с радост, външният отбор на ФК Метални Конструкции, Трол Тийм и Дистрикт, които всъщност са съставени предимно от още момчета от ФЕН.
|