регистрация
Masterpiece

Истинско голово шоу между отборите на Манчестър Юнайтед България и ФВ Тийм
24 април 2018

20 кръг: Отборите на Манчестър Юнайтед България и Фолксваген Тийм, участници от Първа Лига на БФФЛ, сътвориха истински футболен спектакъл, завършвайки 5:4 в полза на Червените Дяволи.

Символичните гости започнаха по-активно срещата, още в 9-тата минута, при една от първите възможности за гол – Венцислав Марков успя да се възползва от грешка на вратаря на Манчестър Юнайтед - Ив Куаси и да отбележи за 0:1. Голът вдъхна увереност на момчетата от ФВ и буквално правеха, каквото си пожелаят на терена. Не закъсня и второто попадение, дело на Димитър Димитров, след асистенция на Венцислав Марков. Минутата бе 31-ва, дълго подаване от аут на Димитър Димитров се оказа успешно и играещият блестящо до този момент Венцислав Марков – изстреля истински снаряд във вратата на Червените Дяволи, за да направи разликата още по-изразителна, 0:3. Така завърши и първата част.

През второто полувреме Манчестър направиха нужните промени, свалиха топката на земята и резултатът не закъсня. 3 минути след подновяването на играта, водачът за голмайсторския приз на Първа Лига – Красимир Станев, реализира за 1:3, след асистенция на Антон Дабанов. Червените продължиха с натиска и добрата игра, но ФВ се защитаваха умело. Двата отбора направиха и по две смени - Ман Юнайтед: Георги Игнатов замени Стилиян Димов, като вторият отново влезе на терена няколко минута след това, за да смени дебютиралият в Лигата -  Александър Димитров; ФВ Тийм: Бойко Нисторов смени Живко Илиев, а Мариян Венев влезе на мястото на Димитър Негревски. Стигна се до 58-ма минута от двубоя, когато в рамките на две минути резултатът беше изравнен.  Първо Радостин Гайтанджиев отбеляза след асистенция на Красимир Станев и само минута по-късно, Стилян Димов направи 3:3. Червените повярваха във възможностите си и след хубава комбинация между Антон Дабанов и Стилян Димов... невероятно за всички присъстващи, но пълният обрат беше факт - 4:3.

Оставаха 7 минути до края на двубоя, а най-интересното тепърва предстоеше. В ответната атака за ФВ, момчетата ръководени от Бойко Нисторов, спечелиха правото да изпълнят дузпа за извършено нарушение срещу играч на ФВ в наказателното поле на МЮ. Зад бялата точка застана Мариян Венев, хладнокръвно, с премерен удар насочи топката във вратата на Манчестър Юнайтед, 4:4.

Когато всички смятаха, че срещата ще завърши логично и справедливо, с рaвен резултат... десертът бе поднесен, авторът му бе Мартин Дамянов от Манчестър Юнайтед – страхотен ножичен удар, намери очертанията на вратата за крайното 5:4. Попадение, което със сигурност ще попадне в номинациите за „Гол на месеца“.

В този вълнуващ двубой,  приза „Играч на мача“, бе спечелен от Мартин Дамянов.