Вход

регистрация

ЯМР ЯМК Симитли е новият носител на Купата на Форум Лигата
19 март 2019

Купата на БФФЛ официално има нов собственик и това е ЯМР ЯМК Симитли. Сборен отбор от двата тима ЯМР и ЯМК спечели вълнуващия финал срещу СФК Берое с 5:1 игран на терена на „Спортна София – Борисовата градина“. Двубоят бе страхотен за гледане, с много битка и красиви отигравания.

Прекрасни атмосферни условия, като за финал. Рекордна публика и две агитки подкрепящи своите любимци. Двата отбора излязоха пределно мотивирани за победа. В състава на „старозагорци“ личеше липсата на основните играчи Калоян Стратиев и Калин Златанов, поради контузии. Първият съдийски сигнал прозвуча. Играчите на Симитли упражниха висока преса и резултатът не закъсня. Още в 5-тата минута резултатът бе открит. Христо Александров си отбеляза неспасяем автогол след центриране от левия фланг. 1:0 за ЯМР ЯМК Симитли.

В средата на първата част „беройци“ съумяха да изравнят след самостоятелна акция на Калоян Славов, който премина през 4-ри човека и завърши с иключително точен и премерен удар във вратата на Симитли. Момчетата в зелено-бяло предвкусваха обрата, вдигнаха оборотите, но противно на показаното Симитли отново взеха преднина. 2:1, автор на попадението стана Алберт Пьоше, след чудесна контраатака. При този резултат завърши и първата част.
През второто полувреме отборите предимно се защитаваха и дебнеха за грешки на противника. Надхитрянето приключи едва в 67-ата минута на двубоя. Скоростна атака на Симитли, последвана с прострелно центриране, което Димитър Димитров успя да засече и да изпрати съотборниците си в екстаз. 3:1, три минути преди края на футболната среща.
В оставащите минутки „Старозагорци“ хвърлиха всички сили в атака, но и това се оказа недостатъчно. Николай Зайков наказа разредената защита на „беройци“ и покачи на 4:1, а в добавеното време легендата Васил Цанов оформи крайното 5:1. Заслужена победа за ЯМР ЯМК Симитли. Незаслужен резултат предвид показаната игра и от двата тима, но във футбола всичко е възможно и както често се случва логиката и резултатите рядко вървят ръка за ръка.
Отборите бяха наградени с купа и медали за завършек на един прекрасен уикенд.
Благодарим за участието на всички замесени в турнира за Купата на Лигата и успех в първенството!