Skip to content
Начало arrow Новини arrow Носителят на Купата отпадна в груповата фаза след драма в група B

Вход

регистрация

Носителят на Купата отпадна в груповата фаза след драма в група B PDF Печат Е-мейл
03 февруари 2020
Купата на Лигата ще има нов носител, след като в съботния ден отборът на ЯМРК Симитли отпадна от група B... без дори да изиграе мач. Както и предрекохме, ситуацията в групата беше доста комплицирана, кръг преди края, като отборите на Дата.БГ и Дианабад се изправяха в директен сблъсък. Победа на Дата.БГ щеше да изравни трите отбор на върха с по 12 точки при разменени победи помежду им и всичко оставаше в ръцете на головата разлика. След страхотна драма, Дата.БГ победиха със 7:3 Дианабад и завоюваха първото място в групата.

В изнесеното класиране само между трите отбора нещата стояха така:
1. Дата.БГ 1 - 0 - 1 10:7
2. Дианабад 1 - 0 - 1 10:11
3. ЯМРК Симитли 1 - 0 - 1 8:10

Като по този начин актуалният носител на трофея остана на трето място в групата, а днешната им победа срещу ОЧЗ с убедителното 12:3 беше просто за престиж.

Головата разлика определи и още един от участниците на 1/4 финалите. В Група A отборът на Уайскаут надделя над Трол Тийм с 12:0 и по този начин зае второто място в групата единствено благодарение на своята голова разлика (+19), изпреварвайки Клуб Ф1 (+15) след хикса между двата отбора.

В група C СФК Берое остана непобеден на първото място, побеждавайки с 7:4 ФМБългария. Мениджърите бяха отпаднали от турнира, но им прави чест, че се бориха до последно в срещата, макар на следващия ден да имаха важен отложен мач от Първа Лига срещи ФЕН. При 4:4 на полувремето нещата не изглеждаха никак ясни, но в крайна сметка по-мотивираният отбор спечели и старозагорци заслужешно завършват на първото място в групата. Втори тук се измъкна съставът на ФК Форум ЦСКА, който постигна трудна победа с 5:2 над Хеттрик и стана единственият непобеден втори отбор в турнира. Победата на червените обезмисли двубоят между ФК Трепни и ФВ Тийм, който почитателите на Цеца спечелиха с атрактивното 12:7 днес.

Група D не криеше интрига за елиминациите, но това доведе до два коректни и резултатни двубоя - ЛИДЕР Надежда дойдоха точно шест човека за срещата с Гад.БГ и на полувремето изоставаха с 4:6. Въпреки това, силна втора част доведе до обрат и крайна победа 11:9 като за отбелязване е, че в последните десет минути Лидер играха с човек по-малко заради контузия на техен играч. Мачът беше коректен и изпъстрен с множество хубави отигравания и от двете страни. Силвестър Марангозов не успя да изведе Бохемия Спорт до третото място в групата, макар на полувремето "бохемите" да се оттеглиха при 4:4 срещи Пий Си Мани Я. Все пак Белчев и компания направиха силно второ полувреме и затвърдиха добрата си игра в турнира с убедителното 8:4.