Вход

регистрация

Бет.БГ взе втория бараж и се завърна в Първа Лига PDF Печат Е-мейл
06 юли 2019
След като в края на миналата седмица БМВ запази мястото си в Първа Лига след трудна и минимална победа над Анти Конти, вчера представителите на Втора Лига взеха лек реванш благодарение на Бет.БГ. Вторият бараж за участие в Първа Лига противопостави Арсенал България и Бет.БГ, които не разочароваха и предложиха един страшно атрактивен двубой.

Бет се завърнаха в Първа Лига, откъдето изпаднаха преди две години, побеждавайки с 4:2 в мач, който изобилстваше от голови положения и заряд, достоен за неговата важност. Преди началото на срещата, вратарят на Бет - Стойчо Стойчев - получи своята награда за най-добър вратар във Втора Лига през изминалия сезон. И съвсем неслучайно… близо 70 минути по-късно беше обявен и за играч на мача.

Арсенал в никакъв случай не бяха по-слабия отбор в мача, но станаха жертва на индивидуални грешки и един куп пропуски пред вратата на съперника си. А проблемите за тях започнаха само секунди след първия съдийски сигнал с един от най-бързите голове в турнира - още в 20-тата секунда Бет водеха след като Иван Панов се озова фронтално срещу вратата на Емануил Краев и го простреля безпощадно. А за момчетата от Арсенал остава да анализират как е възможно да започнеш най-важния мач за сезона с тотална липса на концентрация...

Нещата се влошиха само 8 минути по-късно, когато Андрей Любенов направи балонен полу-пас полу-изчистване от своята половина към Панов, който изпревари засуетилия се Ники Желязов и лице в лице с вратаря - реализира гол за 2:0. Две грешки и два доста леки гола за Бет. Оттук-нататък мачът влезе в очакваното русло - Бет се прибраха и се защитаваха, докато Арсенал правеха постоянни атаки и… изпуснаха поне три напълно чисти положения. Центриране от фаул на Крум Балабанов и последвал удар с глава на Петьо Тодоров доведоха резултата до 1:2 и върнаха интригата в мача, но нищо друго не се промени. До края на полувремето - Арсенал нападаха, а Бет имаха точно една опасна атака.
Второто полувреме не донесе особена промяна, Крум отново беше най-деен в редиците на Арсенал, които отново имаха няколко възможности, но нова грешка при изнасянето изведе Евгени Михов от Бет , който нямаше проблем да вкара за 3:1, цели 20 минути преди края. Българските Артилеристи сериозно се обезвериха и оттук до края на мача Бет бяха по-стойностният отбор на терена. Контра за 4:1, последвана от гол за Арсенал … и дори червеният картон на голмайстора Михов не помогна на Арсенал да осъществи смислен натиск в последните минути.

Така - макар Арсенал да беше доста по-съзидателният отбор на терена, убийствената ефективност на Бет и индивидуалните грешки на артилеристите направиха така, че Бет.БГ да няма никаква нужда да владее инициативата в срещата.

За Арсенал България престоят в Първа Лига се оказа доста кратък и само година, след като спечелиха Плейофа срещу ОЧЗ, ще се завърнат във Втора Лига, където извън всякакво съмнение - ще бъдат фаворити за нова промоция.