Вход

регистрация

Истинско дерби между ФЕН и ЯМК Симитли PDF Печат Е-мейл
15 ноември 2018

Отборите от Първа Лига на БФФЛ сътвориха истинско дерби с много попадения,  динамична игра, обрати и емоции.
Двата тима се втурнаха в атаки още от първата минута на двубоя.  Добре подредени тактически, пасове с едно докосване и бърз футбол демонстрираха играчите на ФЕН и ЯМК Симитли. Истинска наслада за няколко хилядната публика на Спортна София.
Първи, шанс за попадение  имаха ЯМК Симитли. Всички положения пред вратата на ФЕН бяха вещо отразени от Константин Праматаров . Спасявания с една ръка, 1 на 1 срещу нападателя и няколко удара от далечна дистанция се оказаха недостатъчни резултатът да бъде открит.
Момчетата от ФЕН се възползваха от една светкавична контраатака, Кирил Зашев напредна по лявото крило, пусна успореден пас към наказателното поле, последва разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Найден Личев – Нани , който отклони коженото кълбо в мрежата на Симитли. 1:0 за ФЕН, така завърши и първата част.
През второто полувреме ЯМК Симитли излязоха още по-мотивирани и добрата им игра даде резултат. След центриране от ъглов удар над всички се оказа Никола Георгиев , който с премерен удар с глава насочи топката във вратата на ФЕН. Резултатът бе изравнен 1:1, за попадението асистира Борислав Беширов. Само 6 минути по-късно обратът бе на лице. Този път след изпълнение на странично хвърляне - Алберт Пьоше успя да отклони топката и след неубедителна намеса на безгрешния  до този момент Константин Праматаров, топката влезе във вратата на ФЕН за 1:2. Пълен обрат, но до края все още имаше много време.
Игрaчите на ФЕН се мобилизираха, направиха няколко промени в състава и заиграха още по-нападателно. Няколко минути преди края отново Найден Личев се разписа за 2:2, след асистенция на Даниел Петров , но още в следващата атака всички надежди за ФЕН да вземат нещо от този мач бяха попарени. След успешна контраатака, Димитър Димитров напредна по крилото, подаде на Борислав Беширов, който с едно докосване чукна топката пред наказателното поле към Николай Зайков, който с безпощаден удар от воле насочи коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата.
2:3 за ЯМК Симитли  и заслужени 3 точки в актива им.

За играч на мач бе избран – Николай Зайков от ЯМК Симитли.

Стартови състави:

ФЕН: Константин Праматаров - Кирил Зашев -Мартин Георгиев - Иван Димитров - Дарин Маджаров - Даниел Петров - Христо Рашков - Стоян Атанасов - Найден Личев

ЯМК Симитли: Антон Иванов - Антоний Маринов - Алберт Пьоше - Нурхан Реджеб -Борислав Беширов - Владислав Владиславов - Никола Георгиев - Димитър Димитров - Николай Зайков