Skip to content

Boris KolevBoris Kolev

Increase font size Decrease font size Default font size
Начало arrow Новини arrow Голов трилър и много емоции при равенството 5:5 между Клуб Ф1 и Дир.БГ

Вход

регистрация

Голов трилър и много емоции при равенството 5:5 между Клуб Ф1 и Дир.БГ PDF Печат Е-мейл
10 октомври 2018

Клуб Ф1 и Дир.БГ привлякоха вниманието в двубой от Втора Лига Б на Форумната Лига, завършвайки 5:5. Двата отбора сътвориха най-резултатният и интересен мач от първенството за изминалите три кръга.

В началото на първото полувреме, символичните домакини бяха по-активният отбор, но въпреки това Дир.БГ успяха да изненадат противника си и да открият резултата още в 10-ата минута. Автор на попадението стана Орлин Методиев , асистенцията бе дело на Стоимен Йолов. 4 минути по-късно, самият Стоимен покачи на 0:2. Още в следващата атака „Формулата“ първо върнаха едно попадение чрез Ивайло Генков , а няколко минути след това резултатът бе изравнен – 2:2. Станислав Милушев даде два великопепни паса към Ивайло и отлично играещият Христо Иванов . Общо 4 попадения в рамките на 20 минути предвещаваха истинско футболно зрелище. В 23-ата минута, пълният обрат бе на лице – 3:2 за Клуб Ф1 след гол на новото им попълнение Александър Касабов . В края на първата част „Дир“ изравниха след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Иван Войнов – 3:3. Неспасяем шут в горния ъгъл на вратата. Така завърши и първото полувреме.
След почивката головете продължиха да валят, в 41-ата минута отново отборът на Дир.БГ излезе напред в резултата – 3:4. Голът бе дело на Иван Атанасов , а асистенцията на Орлин Методиев. В 63-ата минута от мача, в игра се появи Иван Паскалев (Гонзо). Само 3 минути му бяха нужни да вкара чудесно попадение и да покачи за 3:5. Всички си мислеха, че това е краят и Дир.БГ ще се доберат до 3-те точки от мача, но „Формулата“ не бяха казали последната си дума. Страхотният натиск от тяхна страна, даде резултат. В рамките на 2 минути (68-ма и 70-та), Михаил Гешев и Станислав Милушев отбелязаха по един гол, за да оформят крайното 5:5 и да изпратят съотборниците си в екстаз.
Драматичен завършек на „перлата“ на мачовете от Форум Лигата. За отбелязване е, че футболната среща премина на изключително високи обороти и бе изпълнена с обрати, но завърши без нито едно официално предупреждение. Демонстрация на истински “Fairplay” и уважение между двата отбора.

За "Играч на мача" бе избран Христо Иванов от Клуб Ф1.