Начало arrow Новини arrow Ракиите поляха новите екипи с изразителна победа

Ракиите поляха новите екипи с изразителна победа PDF Печат Е-мейл
03 октомври 2018

Първа Лига – 2 Кръг
Шисел България 1:6 Олимпик Ракия

Мачът започна с изключително високо темпо, двата отбора определено бяха дошли да играят футбол. Още в първите няколко минути момчетата от Шисел имаха възможност да поведат в резултата, но пропуснаха добри възможности. Все пак в 6-тата минута при едно разбъркване пред наказателното поле на Олимпик Ракия, най-съобразителен се оказа Марио Алексов , който с премерен удар откри резултата – 1:0 за Шисел. Попадението „стресна“ Ракиите и те вдигнаха още повече оборотите. Само три минути след първия гол, изравняването бе факт. Ивайло Градинарски пресече пас пред наказателното поле на Шисел и без да се замисля, с далечен топовен изстрел препарира вратаря на Шисел - Николай Петрунов . Страхотното попадение даде допълнителен импулс в играта на Олимпик Ракия. По време на първата част, двата отбора не спираха да атакуват, положенията пред двете врати се редуваха и вратарите се отличаха с добри намеси. Три минути преди да края на полувреме то, Ивайло Йовчев намери с далечен пас, откъсналият се Ивайло Градинарски, който от своя овладя чудесно топката и я прати отново във вратата на Шисел. Обратът бе на лице, 1:2. В следващата атака, този път Ивайло Йовчев а.к.а „Жиняка“ се възползва от поредното неразбирателство в защитата на Шисел и с точен удар покачи резултата на 1:3. Така приключи и първата част от двубоя.

Само минута след подновяването на играта, Минко Ковачевски нанесе сериозен удар върху амбициите на Шисел за взимане на точки от този мач. Неспасяем изстрел между сглобката на вратата за 1:4. От този момент до края на мача, на терена имаше само един отбор, този на Олимпик Ракия. Момчетата от Шисел така и не намериха начин да се върнат в мача, въпреки че направиха няколко смени, но и свежите играчи не успяха да помогнат. Играещият безгрешно в този двубой - Ивайло Градинарски записа на сметката си и още две попадения, за да оформи крайното 1:6. С добрата си игра, общо 4-те гола и 1 асистенция, напълно заслужено спечели приза – „Играч на мача“.
Силната отборна игра на Ракиите и нападателното трио: Минко - ГрадинарскиЖиняка , вероятно ще създаде много проблеми на тимовете от Първа Лига.